Azərbaycan Respublikasının Kəlbəcər rayonunun inzibati ərazisinə daxil olan İstisu qəsəbəsi Kəlbəcərin qərb hissəsində yerləşir. Zar, Zivel və Orta Şurtan kəndlərinin ərazisi ilə əhatələnmişdir. Kəlbəcər şəhəri istiqamətində layihələndirilən yol qəsəbənin şərqindən, Minkənd istiqamətində layihələndirilən yol qəsəbənin arasından keçir.
İstisu qəsəbəsində 1920 nəfərin (481 ailə) məskunlaşması üçün layihələndirilən ümumi ərazi 63.11 hektardır.
Layihələndirilən ərazinin şərqində, silsilə dağ yamaclarında “İstisu” kompleksi yerləşir. Kompleksdə 163 nömrədən ibarət olan hotel, tibbi və estetik müalicə üçün nəzərdə tutulmuş zonalar, həmçinin xüsusi qonaqlar üçün 10 villa və otelin personalı üçün yaşayış zonası nəzərdə tutulmuşdur.
Kəndin layihələndirilmə işləri mərhələli şəkildə aparılacaq. Burada məskunlaşacaq əhalinin sayı nəzərə alınaraq yaşayış məhəllələrinin salınmasının birinci mərhələsi üçün 39.20 ha torpaq sahəsi ayrılıb. Birinci mərhələdə 601 nəfərin köçürülməsi üçün 159 fərdi ev inşa ediləcək və İstisu qəsəbəsində əhalinin məşğulluğunun təmin edilməsi üçün hər cür şərait yaradılacaq. Mədəniyyət və əyləncə mərkəzləri, müxtəlif təyinatlı bir sıra müəssisələr, iqtisadi inkişaf obyektləri, təhsil, idarəetmə və kənd təsərrüfatı sahələri üzrə ümumilikdə 1152 nəfərin işlə təmin olunması nəzərdə tutulur.

Istisu settlement, included in the administrative territory of the Kalbajar district of the Republic of Azerbaijan, is located in the western part of Kalbajar. It is surrounded by the territory of Zar, Zivel, and Orta Shurtan villages. The road designed in the direction of Kalbajar city passes from the east of the settlement; the road designed in the direction of Minkend passes through the middle of the settlement.
The total area projected for the settlement of 1920 people (481 families) in Istisu settlement is 63.11 hectares.
The "Istisu" complex is located to the east of the projected area, on the slopes of the mountain range. The complex includes a hotel with 163 rooms, zones designed for medical and aesthetic treatment, as well as 10 villas for special guests and a residential area for hotel staff.
The project work for the village will be carried out in stages. Taking into account the number of people who will live here, 39.20 ha of land has been allocated for the first stage of the construction of residential quarters. In the first stage, 159 private houses will be built for the resettlement of 601 people, and all conditions will be created to ensure the employment of the population in Istisu settlement. A total of 1152 people are expected to be employed in cultural and entertainment centers, a number of enterprises for various purposes, economic development facilities, education, management, and agriculture.